Mediateka CLZ
Kontrast:brightness_6
Czcionka: A A+ A++

Historia mówiona

Wspomnienia, pamięć i doświadczenie to jedne z najcenniejszych darów jakie starsze pokolenie może przekazać młodszemu. W Mediatece CLZ gromadzimy cenne relacje świadków historii, opracowujemy je i udostępniamy.

Wywiady są nagrywane metodą narracyjno-biograficzną, która zakłada rejestrację swobodnej wypowiedzi świadka o całym jego życiu. Tego typu narracja uwzględnia subiektywną perspektywę takich zagadnień jak: kultura lokalna, etniczność, tradycja i obyczaje, religii czy tożsamość. Zarejestrowane w ten sposób historie są niepowtarzalne, inne dla każdej osoby. Dzięki temu pozwalają poznać indywidualne spojrzenie osób, które na własne oczy widziały okres dwudziestolecia międzywojennego, II wojny światowej, początki PRL-u.

Cały czas poszukujemy „świadków historii” – osób, które spędziły w Białymstoku ostatnich 60, 70 i więcej lat oraz chciałyby opowiedzieć nam historię swojego życia, opisać ważne wydarzenia tak jak je pamiętają. Jeżeli jesteś taką osobą lub znasz kogoś, kto zechciałby opowiedzieć swoją historię, skontaktuj się z BOK/CLZ.

arrow_back

Piekut, Damian

Piekut, Damian

Damian Piekut, ur. 30 czerwca 1990 r. w Białymstoku. W 2012 r. ukończył Ratownictwo Medyczne na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku. Pracuje w służbie publicznej. W latach 2010 – 2012 uczestniczył w projekcie Wolontariat Studio w ramach, którego uczył ludzi w mniejszych miejscowościach podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy. W drużynie Lowlanders gra od 2010 r. Pasje/zainteresowania: motoryzacja, militaria, medycyna.

Relacje wideo