Mediateka CLZ
Kontrast:brightness_6
Czcionka: A A+ A++

Historia mówiona

Wspomnienia, pamięć i doświadczenie to jedne z najcenniejszych darów jakie starsze pokolenie może przekazać młodszemu. W Mediatece CLZ gromadzimy cenne relacje świadków historii, opracowujemy je i udostępniamy.

Wywiady są nagrywane metodą narracyjno-biograficzną, która zakłada rejestrację swobodnej wypowiedzi świadka o całym jego życiu. Tego typu narracja uwzględnia subiektywną perspektywę takich zagadnień jak: kultura lokalna, etniczność, tradycja i obyczaje, religii czy tożsamość. Zarejestrowane w ten sposób historie są niepowtarzalne, inne dla każdej osoby. Dzięki temu pozwalają poznać indywidualne spojrzenie osób, które na własne oczy widziały okres dwudziestolecia międzywojennego, II wojny światowej, początki PRL-u.

Cały czas poszukujemy „świadków historii” – osób, które spędziły w Białymstoku ostatnich 60, 70 i więcej lat oraz chciałyby opowiedzieć nam historię swojego życia, opisać ważne wydarzenia tak jak je pamiętają. Jeżeli jesteś taką osobą lub znasz kogoś, kto zechciałby opowiedzieć swoją historię, skontaktuj się z BOK/CLZ.

arrow_back

Mikielewicz, Marcin Daniel

Mikielewicz, Marcin Daniel

Marcin Daniel Mikielewicz, ur. 29 września 1978 r. w Bartoszycach. Studiował Elektrotechnikę oraz Informatykę na Politechnice Białostockiej. od 2002 r. pracuje jako specjalista IT w dużej firmie prywatnej. W drużynie Lowlanders gra od 2012 r. Pasje/zainteresowania: Informatyka - w latach 1999 - 2002 należał do Białostockiego Klubu Przyjaciół Linuxa; motoryzacja - posiada auto po tuningu, od 2008 r. należy do Audi Club Podlasie. Życie osobiste: Żona Aneta, córki: Marieta, Alicja i Martyna.

Relacje wideo