Mediateka CLZ
Kontrast:brightness_6
Czcionka: A A+ A++

Historia mówiona

Wspomnienia, pamięć i doświadczenie to jedne z najcenniejszych darów jakie starsze pokolenie może przekazać młodszemu. W Mediatece CLZ gromadzimy cenne relacje świadków historii, opracowujemy je i udostępniamy.

Wywiady są nagrywane metodą narracyjno-biograficzną, która zakłada rejestrację swobodnej wypowiedzi świadka o całym jego życiu. Tego typu narracja uwzględnia subiektywną perspektywę takich zagadnień jak: kultura lokalna, etniczność, tradycja i obyczaje, religii czy tożsamość. Zarejestrowane w ten sposób historie są niepowtarzalne, inne dla każdej osoby. Dzięki temu pozwalają poznać indywidualne spojrzenie osób, które na własne oczy widziały okres dwudziestolecia międzywojennego, II wojny światowej, początki PRL-u.

Cały czas poszukujemy „świadków historii” – osób, które spędziły w Białymstoku ostatnich 60, 70 i więcej lat oraz chciałyby opowiedzieć nam historię swojego życia, opisać ważne wydarzenia tak jak je pamiętają. Jeżeli jesteś taką osobą lub znasz kogoś, kto zechciałby opowiedzieć swoją historię, skontaktuj się z BOK/CLZ.

arrow_back

Laskowski, Michał

Laskowski, Michał

Michał Laskowski, ur. 13 kwietnia 1987 r. w Siemiatyczach. w 2012 r. ukończył z tytułem magistra Elektroradiologię na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku. Od 2013 r. pracuje jako Elektroradiolog w Białostockim Centrum Onkologii. W drużynie Lowlanders gra od 2006 r. Pasje/zainteresowania: Śpiew - startuje w konkursach karaoke w Białymstoku, aktywne spędzanie wolnego czasu - pływanie, jazda na rowerze.

Relacje wideo