Mediateka CLZ
Kontrast:brightness_6
Czcionka: A A+ A++

Historia mówiona

Wspomnienia, pamięć i doświadczenie to jedne z najcenniejszych darów jakie starsze pokolenie może przekazać młodszemu. W Mediatece CLZ gromadzimy cenne relacje świadków historii, opracowujemy je i udostępniamy.

Wywiady są nagrywane metodą narracyjno-biograficzną, która zakłada rejestrację swobodnej wypowiedzi świadka o całym jego życiu. Tego typu narracja uwzględnia subiektywną perspektywę takich zagadnień jak: kultura lokalna, etniczność, tradycja i obyczaje, religii czy tożsamość. Zarejestrowane w ten sposób historie są niepowtarzalne, inne dla każdej osoby. Dzięki temu pozwalają poznać indywidualne spojrzenie osób, które na własne oczy widziały okres dwudziestolecia międzywojennego, II wojny światowej, początki PRL-u.

Cały czas poszukujemy „świadków historii” – osób, które spędziły w Białymstoku ostatnich 60, 70 i więcej lat oraz chciałyby opowiedzieć nam historię swojego życia, opisać ważne wydarzenia tak jak je pamiętają. Jeżeli jesteś taką osobą lub znasz kogoś, kto zechciałby opowiedzieć swoją historię, skontaktuj się z BOK/CLZ.

arrow_back

Wróbel, Artur

Wróbel, Artur

Artur Wróbel, ur. 13 grudnia 1966 r. w Białymstoku. W 1986 r. ukończył Technikum Mechaniczne, w 2007 r. Mechanikę i Budowę Maszyn na Politechnice Białostockiej. Od 1992 r. pracuje jako Specjalista ds. Technicznych i Diagnostyki w Komunalnym Zakładzie Komunikacyjnym. Z Aeroklubem białostockim jest związany od 1976 r. Obecnie jest p.o. kierownika sekcji modelarskiej oraz skarbnikiem z zarządzie Aeroklubu. Życie osobiste: żona Marlena, dwoje dzieci - Eliza i Maciej

Relacje wideo

Aeroklub Białostocki