Mediateka CLZ
Kontrast:brightness_6
Czcionka: A A+ A++

Historia mówiona

Wspomnienia, pamięć i doświadczenie to jedne z najcenniejszych darów jakie starsze pokolenie może przekazać młodszemu. W Mediatece CLZ gromadzimy cenne relacje świadków historii, opracowujemy je i udostępniamy.

Wywiady są nagrywane metodą narracyjno-biograficzną, która zakłada rejestrację swobodnej wypowiedzi świadka o całym jego życiu. Tego typu narracja uwzględnia subiektywną perspektywę takich zagadnień jak: kultura lokalna, etniczność, tradycja i obyczaje, religii czy tożsamość. Zarejestrowane w ten sposób historie są niepowtarzalne, inne dla każdej osoby. Dzięki temu pozwalają poznać indywidualne spojrzenie osób, które na własne oczy widziały okres dwudziestolecia międzywojennego, II wojny światowej, początki PRL-u.

Cały czas poszukujemy „świadków historii” – osób, które spędziły w Białymstoku ostatnich 60, 70 i więcej lat oraz chciałyby opowiedzieć nam historię swojego życia, opisać ważne wydarzenia tak jak je pamiętają. Jeżeli jesteś taką osobą lub znasz kogoś, kto zechciałby opowiedzieć swoją historię, skontaktuj się z BOK/CLZ.

arrow_back

Łukaszewicz, Andrzej

Łukaszewicz, Andrzej

Andrzej Łukaszewicz, ur. 3 grudnia 1971 r. w Białymstoku. W 1999 r. ukończył Mechanikę i Budowę Maszyn na Politechnice Białostockiej. Od 1997 r. pracuje na Politechnice Białostockiej, obecnie jako Adiunkt. Od 2003 r. jest opiekunem koła studenckiego koła naukowego. Jest też organizatorem zawodów modeli halowych (od 2008 r.). Interesuje się też historią lotnictwa i modelarstwa. Rodzina: syn Kacper (2003 r.) także interesuje się modelarstwem. W 2014 r. zajął drużynowo 5 miejsce na mistrzostwach świata w Rumunii.

Relacje wideo

Aeroklub Białostocki