Mediateka CLZ
Kontrast:brightness_6
Czcionka: A A+ A++

Historia mówiona

Wspomnienia, pamięć i doświadczenie to jedne z najcenniejszych darów jakie starsze pokolenie może przekazać młodszemu. W Mediatece CLZ gromadzimy cenne relacje świadków historii, opracowujemy je i udostępniamy.

Wywiady są nagrywane metodą narracyjno-biograficzną, która zakłada rejestrację swobodnej wypowiedzi świadka o całym jego życiu. Tego typu narracja uwzględnia subiektywną perspektywę takich zagadnień jak: kultura lokalna, etniczność, tradycja i obyczaje, religii czy tożsamość. Zarejestrowane w ten sposób historie są niepowtarzalne, inne dla każdej osoby. Dzięki temu pozwalają poznać indywidualne spojrzenie osób, które na własne oczy widziały okres dwudziestolecia międzywojennego, II wojny światowej, początki PRL-u.

Cały czas poszukujemy „świadków historii” – osób, które spędziły w Białymstoku ostatnich 60, 70 i więcej lat oraz chciałyby opowiedzieć nam historię swojego życia, opisać ważne wydarzenia tak jak je pamiętają. Jeżeli jesteś taką osobą lub znasz kogoś, kto zechciałby opowiedzieć swoją historię, skontaktuj się z BOK/CLZ.

arrow_back

Gołubowski, Roman

Gołubowski, Roman

Roman Gołubowski, ur. 14 marca 1947 r. w Białystok. W 1974 r. ukończył z tytułem inżyniera Wyższą Szkołę Inżynierską w Białymstoku. Obecnie prowadzi własną działalność gospodarczą - zajmuje się automatyką i elektrotechniką przemysłową. Modelarstwem zajmuje się nieprzerwanie od 1958 r. Buduje modele swobodnie latające w klasie F1A. Dwukrotnie zajmował III miejsce na Mistrzostwach Europy - indywidualnie (w 1980 r.) oraz drużynowo (w 1988 r.). Od 2009 r. uprawia także paralotniarstwo. Pasje/zainteresowania: wycieczki w góry, narty.

Relacje wideo

Aeroklub Białostocki