Mediateka CLZ
Kontrast:brightness_6
Czcionka: A A+ A++

Historia mówiona

Wspomnienia, pamięć i doświadczenie to jedne z najcenniejszych darów jakie starsze pokolenie może przekazać młodszemu. W Mediatece CLZ gromadzimy cenne relacje świadków historii, opracowujemy je i udostępniamy.

Wywiady są nagrywane metodą narracyjno-biograficzną, która zakłada rejestrację swobodnej wypowiedzi świadka o całym jego życiu. Tego typu narracja uwzględnia subiektywną perspektywę takich zagadnień jak: kultura lokalna, etniczność, tradycja i obyczaje, religii czy tożsamość. Zarejestrowane w ten sposób historie są niepowtarzalne, inne dla każdej osoby. Dzięki temu pozwalają poznać indywidualne spojrzenie osób, które na własne oczy widziały okres dwudziestolecia międzywojennego, II wojny światowej, początki PRL-u.

Cały czas poszukujemy „świadków historii” – osób, które spędziły w Białymstoku ostatnich 60, 70 i więcej lat oraz chciałyby opowiedzieć nam historię swojego życia, opisać ważne wydarzenia tak jak je pamiętają. Jeżeli jesteś taką osobą lub znasz kogoś, kto zechciałby opowiedzieć swoją historię, skontaktuj się z BOK/CLZ.

arrow_back

Półtorzycka, Halina

Półtorzycka, Halina

Halina Półtorzycka, lat 78 (1936 r.), ur. w Dąbrowie Białostockiej, woj. podlaskie, ukończyła Liceum Ogólnokształcące przy ul. Warszawskiej, następnie Studium Ekonomiczne przy ul. Warszawskiej. Pracę w Fabryce Przyrządów i Uchwytów rozpoczyna w 1954 r. na stanowisku księgowej. Od 1961 r. zostaje przeniesiona do działu zaopatrzenia na stanowisko starszego referenta zaopatrzenia. W 1990 r. przechodzi na emeryturę. Przynależność organizacyjna/działalność społeczna: prowadzenie kasy zapomogowo-pożyczkowej, Służba Sanitarna. Życie osobiste i rodzinne: mąż: Emir, córka: Emilia, syn: Stefan. Pasje/zainteresowania: książki, działka.

Zdjęcia i dokumenty