Mediateka CLZ
Kontrast:brightness_6
Czcionka: A A+ A++

Historia mówiona

Wspomnienia, pamięć i doświadczenie to jedne z najcenniejszych darów jakie starsze pokolenie może przekazać młodszemu. W Mediatece CLZ gromadzimy cenne relacje świadków historii, opracowujemy je i udostępniamy.

Wywiady są nagrywane metodą narracyjno-biograficzną, która zakłada rejestrację swobodnej wypowiedzi świadka o całym jego życiu. Tego typu narracja uwzględnia subiektywną perspektywę takich zagadnień jak: kultura lokalna, etniczność, tradycja i obyczaje, religii czy tożsamość. Zarejestrowane w ten sposób historie są niepowtarzalne, inne dla każdej osoby. Dzięki temu pozwalają poznać indywidualne spojrzenie osób, które na własne oczy widziały okres dwudziestolecia międzywojennego, II wojny światowej, początki PRL-u.

Cały czas poszukujemy „świadków historii” – osób, które spędziły w Białymstoku ostatnich 60, 70 i więcej lat oraz chciałyby opowiedzieć nam historię swojego życia, opisać ważne wydarzenia tak jak je pamiętają. Jeżeli jesteś taką osobą lub znasz kogoś, kto zechciałby opowiedzieć swoją historię, skontaktuj się z BOK/CLZ.

arrow_back

Czajkowski, Konrad

Czajkowski, Konrad

Konrad Czajkowski, lat 66 (1948 r.), ur. w Białymstoku, ukończył zasadniczą szkołę zawodową, następnie wieczorowo technikum. Pracę w FP i U rozpoczął w 1965 r. w narzędziowni jako tokarz, następnie szlifierz. Pracował w oddziale FP i U w Zakładzie Uchwytów Precyzyjnych CT, przy Szosie Północno – Obwodowej, był ustawiaczem, zastępował majstra. Pracował tam do 1979 r. Przynależność do organizacji: ZMS. Życie osobiste i rodzinne: żona Janina, córki: Agnieszka, Katarzyna. Pasje/zainteresowania: podróże, grzybobranie, wędkarstwo, jazda rowerem.

Zdjęcia i dokumenty