Mediateka CLZ
Kontrast:brightness_6
Czcionka: A A+ A++

Historia mówiona

Wspomnienia, pamięć i doświadczenie to jedne z najcenniejszych darów jakie starsze pokolenie może przekazać młodszemu. W Mediatece CLZ gromadzimy cenne relacje świadków historii, opracowujemy je i udostępniamy.

Wywiady są nagrywane metodą narracyjno-biograficzną, która zakłada rejestrację swobodnej wypowiedzi świadka o całym jego życiu. Tego typu narracja uwzględnia subiektywną perspektywę takich zagadnień jak: kultura lokalna, etniczność, tradycja i obyczaje, religii czy tożsamość. Zarejestrowane w ten sposób historie są niepowtarzalne, inne dla każdej osoby. Dzięki temu pozwalają poznać indywidualne spojrzenie osób, które na własne oczy widziały okres dwudziestolecia międzywojennego, II wojny światowej, początki PRL-u.

Cały czas poszukujemy „świadków historii” – osób, które spędziły w Białymstoku ostatnich 60, 70 i więcej lat oraz chciałyby opowiedzieć nam historię swojego życia, opisać ważne wydarzenia tak jak je pamiętają. Jeżeli jesteś taką osobą lub znasz kogoś, kto zechciałby opowiedzieć swoją historię, skontaktuj się z BOK/CLZ.

arrow_back

Drozdowska, Ewa

Drozdowska, Ewa

Ewa Drozdowska, ur. 23 listopada 1957 r., w Białymstoku. Całe życie mieszkała w domu przy ul. Wiktorii 3. Ukończyła Fizykę na filii Uniwersytetu Warszawskiego w Białymstoku (obecnie Uniwersytet w Białymstoku). Pracowała m.in na różnych stanowiskach w redakcji czasopisma "Szkiełko i oko" (latach 1985 - 91). Obecnie pracuje jako dyrektor Zespołu Szkół Społecznych przy ul. Fabrycznej 10, jest także czynnym nauczycielem fizyki. Życie osobiste i rodzinne: mąż, dwóch synów.Pasje/zainteresowania: fizyka, literatura.

Zdjęcia i dokumenty